آموزش نصب تایل گچی به روش استاندارد در 7 مرحله

آموزش نصب تایل گچی به روش استاندارد در 7 مرحله

آموزش نصب تایل گچی ای جی وی به روش استاندارد 

در این مقاله میخواهیم چگونگی نصب تایل گچی را به روش استاندار واصولی  با شما به اشتراک بگذاریم . 

برای نصب تایل گچی چه متریالی نیاز داریم ؟

لرای نصب تایل گچی چه تجهیزاتی نیاز داریم ؟

مراحل نصب تایل گچی چیست ؟

برای نصب تایل گچی به متریالی نیاز داریم :

برای نصب تایل گچی سقف کاذب به دو دسته متریال نیاز داریم :

1-متریال زیرسازی 

2-متریال اصلی 

متریال زیرسازی شامل : قطعه اتصال اچ تی نود – آویز مفتول – فنر استیل – میخ و چاشنی – پیچ پنل 

متریال اصلی : تایل گچی – سازه کلیک یا سپری 

قبل از هر اقدامی باید مساحت سقف مورد نظر را به دست آرود و باتوجه به مساحت خرید متریال زیرسازی و اصلی انجام دهیم .برای اینکه بهتر بتوانیم این آموزش را جلو ببریم یک مساحت 120 متر مربع را درنظر میگیریم .

برای خرید متریال زیر سازی باید مساحت 120 متر را تقسم بر 1.20 کنیم ،چرا؟ چون هر 1.20 نیاز به آویز برای نصب تایل گچی داریم و این نکنه برای تهیه مصالح زیرسازی بسیار مهم است .

خب ، اگر ما 120متر مربع را تقسیم بر 1.20 کنیم پاسخ میشود 100 آویز، بنا براین برای یک سقف با مساحت 120 متر مربع به مصالح زیر سازی ذیل نیازداریم.

اما هر آویز شامل  چه متریالی است : : یک عدد قطعه اتصال اچ تی نود – دو عدد آویز مفتول – یک عدد فنر استیل و یک عدد میخ و چاشنی است با توجه به این فرمول و مساحت 120 متر مربع سقف ما به متریال زیر سازی مطابق بالیست ذیل نیاز داریم:

1-قطعه اتصال اچ تی نود : 100 عدد 

2- آویز مفتول : 200 عدد . اینجا لازم است بگویم که ارتفاعی که از سقف بنایی تا جاییی که سقف کاذب را میخواهیم اجرا کنیم نیز مهم است 1 فرض را براین میگیریم که میخواهیم از سقف اصلی با فاصله 30 سانت ،تایل گچی سقف کاذب را اجرا کنیم .

دومین نکته این است که هر آویز به صورت رفت و برگشت است و ما برای هر آویز نیاز به دو آویز مفتول داریم. 

3-فنر استیل : 100 عدد 

4- میخ و چاشنی : 100 عدد 

5-پیچ پنل : 300 عدد 

حالا نوبت به متریال اصلی است که تایل گچی است که در طرح های مختلف تولید میگردد برای مشاهده تمام طرح ها اینجا کلیک کنید اما در ادامه :

تایل گچی 120 متر مربع 

 سازه کلیک یا سپری سقف کاذب : 120 متر مربع باید اشاره کنم که سازه کلیک یا سپری سقف کاذب از اجزا ذیل تشکیل شده است :

1-سپری به طول 3.60 سانتی متر (سازه باربر)

2-سپری به طول1.20 سانتی متر (سازه غرعی یک)

3-سپری 60سانتی متر طول کوچکترین قطعه  (سازه فرعی دو)

4- نبشی ال به طول 300 سانتی متر( سازه تراز کننده بین دیوار و سقف کاذب) 

محاسبه مقادیر از هرکدام کمی دشوار است که میتوانید از فروشنده کمک بگیرید !

برای مشاوره وخرید زیرسازی و متریال تایل گچی ای جی وی سقف کاذب با مشاوران و کارشناسان بخش فروش به شماره های :

91693121-021

26918043-021

26918047-021

با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید .

اگر به طور مثال ما چهار ضلع فضای 120 متر مربع را 10 در 12 متر درنظر بگیریم برای محاسبه نبشی ال باید تمام چهار ضلع را جمع کنیم تا به متراژ نبشی ال مورد نظر دست پیدا کنیم (12+12+10+10=44مترطول)

پس از تهیه متریال زیرسازی و اصلی برای نصب تایل گچی به تجهیزات خاصی نیاز داریم مثل :

1-ترازیاب لیزری

2-دستگاه میخ کوب 

3- دستگاه پیچ گشتی 

4- متر 

5- چاک لاین ( نخ ریسمان رنگی  )

6- کاتر 

7- زیرپایی مناسب 

قدم اول : نصب نبشی ال یا تراز کننده بین دیوار و سقف کاذب 

برای شروع با متر 30 سانت از سقف اصلی پایین آمده و محل 30 سانت را نشان میکنیم .

با قرا ردادن تراز یاب در محب 30 سانت تراز دور تا دور کار به مانشان داده میشود و دیگر نیاز به متر در طول تمام چهار ضلع نیست .

با چاک لاین در چهار ضلع روی خط تراز یاب نشان گذاری میکنیم و مسیر نصب نبشی ال را جا نمایی نموده وسپس اقدام به شروع نبشی بروی خطو ط تعبیه شده میکنیم . فراموش نکنید با فاصله شصت با پیچ پنل نبشی را به دیوار تثبیت میکنیم .

قدم دوم :

ضلع کوچک سقف را در هر دو طرف با فاصله 1.20 علامت گذاری میکنیم و با چاک لاین مسیر را علامت گذاری نموده تا برای نصب اچ تی نود آماده شود این کار را برای اینکه اچ تی نود ها از یک خط راست خارج نشوند باید حتما انجام دهیم .

قدم سوم :

اچ تی نود ها را با دستگاه میخکوب به واسطه میخ وچاشنی در مسیر علالمت گذاری با فواصل 1.20 ، 1.20 نصب مینماییم . پس از نصب اچ تی نود ها باید از قسمت خط تا آنها عمود بر کف تا کنیم .!

قدم چهارم :

پس از نصب اچ تی نود ،دو آویز مفتول را به واسطه فنر دوبل مطابق با تصویر پایین بهم وصل و سر یکی از آویز ها را داخل سوراخ اچ تی نود مینمایم .باید به تمام اچ تی نود ها یک آویز دوطرفه با فنر استیل قرار دهیم .

قدم پنج : 

سازه کلیک یا سپری 360 سانتی متر را که در آن هر 30 سانت 30 سانت سوراخ دارد را به قسمت پایین آویز مفتول نصب و با ترازیاب درارتفاع لازم به واسطه رگلاژ فنر استیل تثبیت میکنیم در این مرحله باید تمام سازه کلیک یا سپری 3600 سانتی متر را نصب کنیم و مطابق با فرآیند قبلی نیز تراز فراموشمان نشود .

قدم پنجم :

حالا نوبت به سازه کلیک یا سپری 1.20 است با کمک این سازه ،سازه های 360 را بهم متصل میکنیم این کار بسیار آسان است چون همانگونه که از نام سازه کلیک پیداست با یک کلیک سازه 120 در هر دوطرف به سازه 360 نصب میگردد.

قدم ششم :

پس از نصب سازه 120 به سازه 360 ما الان مستطیل های 60 در 120 داریم که با سازه 60 سانتی متر و نصب این سازه به سازه 120 به مربع های 60 در60 دست پیدا خواهیم کرد برای مرور وتاکید به یک فرمول ساده اشاره میکنیم و آن این است که سازه 120 به سازه 360 وصل میشود و سازه 60 به سازه 120 مگر اینکه آخرین سازه 360 سانتی با نبشی تراز کننده دیوار فاصله ی کمتر از 60 را داشته باشد !که باید از سازه 60 استفاده کرد .

آخرین قدم :

اخرین اقدام جا انداختن تایل های 60 در 60 در مربع های به دست آمده است و اگر مربعی کوچکتر از 60 بود با کاتر تایل گچی را برش داده و به اندازه مورد نظر در آورد و سر جایش قرا میدهیم .

فرجام این اقدامات نصب یک سثق کاذب است البته برای نصب سقف کاذب بهتر است از متخصص و مجری با تجربه استفاده کرد اما اگر قصد دارید تا دراین زمینه به عنوان شغل فعالیت کنید حتما این آموزش برای شما مفید خواهد بود و میتوانید بعد از مطالعه این مقاله از آموزش تصویری نصب تایل گچی ای جی وی سقف کاذب نیز استفاده نمایید .


اگر این آموزش برایتان مفید بود ما را از نظرات خود بهرمند و به دیگران برای تعاملات بیشتر معرفی کنید .

همچنین بخوانید...

15 ارديبهشت 1403 وبلاگ تایل گچی تخم مرغی تایل گچی ساده تایل گچی حصیری تایل گچی پانچدار

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با درود واحترام به خواننده گرامی
با مطالعه مقالات این وب سایت ضمن اطلاع دقیق از محصولات در انتخاب بهترین محصول و مناسبترین محصول برای فضای سقف کاذب خود بسیار شما را کمک خواهد کرد.
امید که مقبول شما خواننده گرامی قرار بگیرد.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...